scorecardresearch

Muğla'nın Milas ilçesinde işçi maaşları eksik yatınca öğrenci yurdu inşaatı durdu

23 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Muğla'nın Milas İlçesi'nde, geçen yıl 23 Aralık'ta yapımına başlanan öğrenci yurdu inşaatı, eksik maaş nedeniyle geçinemediklerini söyleyen işçilerin geçen çarşamba gününden itibaren iş bırakması üzerine durdu. Yaklaşık 4 aydır maaşlarını eksik aldıklarını, bu nedenle 9 arkadaşlarının işten ayrıldığını ifade eden 46 işçi, ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirtip paraları ödenene kadar çalışmayacaklarını vurguladı.

Şantiyede yüklenici Tunçay İnşaat Sanayi ve Turizm İşletmeleri A.Ş.'nin sahibi Uğur Tunçay ile telefonda görüşen işçiler, sorunlarını dile getirdi. Telefon görüşmesinde Tunçay'ın, inşaatın yapımı için anlaştıkları alt taşeron firmaya işçi ücretlerinin ödendiğini belirttiği öğrenildi.

Bu alt firmanın işçilere ödemeleri yapmadığından yeni haberdar olduğunu ve gereğini yapacağını söylediği belirtildi. Tunçay, işçilerin alacaklarının bir liste halinde kendilerine ulaştırılmasını da istedi. Telefon konuşmasından tatmin olmayan işçiler, Tunçay ile yüzyüze görüşmek istedi ve iş durdurma kararı aldı.
Etiketler