scorecardresearch

Kayseri'de oğlunu ölüderen baba tutuklandı.

6 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde hizmetli olarak çalışan ve yaklaşık 5 ay önce oturduğu binaya taşınan Fatih Kara, bir süredir geçimsizlik yaşadığı eşi Hürü ile boşanma kararı aldı. İddiaya göre, eşinden oğlu Mert Eren’i alan Fatih Kara, taksiyle oturduğu eve getirdi. Oğlunu kucağına alıp, apartmandan içeri giren baba bir daha evden çıkmadı. Apartman sakinlerinin zemin kata kanlı su akması üzerine şüphelenip polise haber vermesiyle cinayet ortaya çıkmıştı.

Apartmana gelen polis, merdiven kurarak 1. katta bulunan eve balkondan girdi. Polis memurları, evde 3 yaşındaki Mert Eren’in cansız bedenini yatak odasının kapısının önünde buldu. Bileklerini ve boğazını kesip, yatağa uzanan Fatih Kara ise yoğun bakıma alındı.

Cinnet geçiren baba sorgusunda ‘’Eve oğlumu getirdim. Eşimle boşanma kararı aldık. Kendime zarar verdim ve uyku ilacı aldım. Oğlumu öldürmüş olamam, öldürmüş müyüm Oğlumu öldürmedim, hatırlamıyorum’’ dediği öğrenildi. Fatih Kara’nın tedavisi sırasında kanında uyuşturucu maddeye rastlandığı bildirildi. Hastaneden taburcu olduktan sonra tekerlekli sandalye ile nöbetçi mahkemeye çıkarılan Fatih Kara, tutuklanarak cezaevine konuldu.
Etiketler