scorecardresearch

Bedaş'ın büyük vurgunu

5 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Elektrik faturasını ödeyemeyen vatandaşların elektrikleri hemen kesilmeye başlandı. Halk arasında BEDAŞ’ın yaklaşık 21 lirayı bulan açma- kapama bedeli için elektrikleri hemen kestiği söyleniyor.

Türkiye elektrik dağıtım şirketleri arasındaki en büyük dağıtım şirketi olma özelliğinin yanı sıra, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli şehirlerinin başında gelen İstanbul’un Avrupa Yakasının elektrik dağıtım işini yapan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ)’tan vatandaşlar oldukça şikâyetçi.

Fatura bedellerinin çok yüksek geldiğinden şikâyetçi olan vatandaşlar, faturalarının son ödeme tarihinin geçmesinden sonra elektriklerinin; firma tarafından çok kısa bir sürede kesilmesinden de oldukça mağdur durumdalar. Faturalarının son ödeme tarihinin iki gün sonrasında elektriklerinin kesildiğini söyleyen vatandaşlar, faturalarına açma- kapama bedeli eklendiğini ve bu rakamın yaklaşık 21 Lira olduğunu söylüyorlar.

Bu tür kesmelerde vatandaşa ihbarname gönderilmediğini söyleyen vatandaşlar, görevlilerin elektriği, evdeki vatandaşlardan habersiz kestiklerini bunun çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini söylüyorlar. Evlerinde, hayati cihaz kullanması gereken hastaların olabileceğini vurgulayan vatandaşlar, bu uygulamanın ölümlere sebebiyet verebileceğini belirterek, “Bunun sorumlusu kim olacak?” diye soruyorlar.
Etiketler